O firmie

Centrum Kominkowe Spartherm w Krakowie jest jednym z dwóch głównych przedstawicielstw firmy Spartherm Gmbh na terenie Polski.

W krakowskim oddziale prowadzimy usługi w zakresie:

  • doradztwo w zakresie całej instalacji kominkowej
  • instalacje pomp ciepła, klimatyzacji i fotowoltaiki
  • projektowanie kominków i systemów kominowych
  • realizacja kominków w systemach zduńskich szamotowych lub z izolacji
  • instalacje i sprzedaż kominów stalowych Poujoulat,
  • sprzedaż wkładów Spartherm, Dru, Ebios,
  • sprzedaż i montaż spieków Laminam
  • usługi kamieniarskie
  • serwis

Od ponad 25 lat staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów, wprowadzamy na rynek najnowsze produkty i techniki grzewcze, bierzemy udział w licznych szkoleniach oraz międzynarodowych targach. Organizujemy szkolenia dla naszych przedstawicieli. W naszym salonie mogą Państwo zobaczyć działające i palące się kominki z naszej oferty by przekonać się o pionierskiej jakości Spartherm i Dru. Oferujemy również nowoczesne instalacje pomp ciepła i klimatyzacji Dainkin i Mitsubishi oraz zestawy fotowoltaiczne.

Zapraszamy do naszego salonu który na powierzchni ponad 500m2 prezentuje Państwu najnowsze rozwiązania w dziedzinie wkładów kominkowych, kominków wolnostojących oraz kominków na biopaliwo i gaz.

O firmie Spartherm:

Bez nazwy-3

Spartherm, Feuerungstechnik GmbH z Melle, należy do największych producentów palenisk kominkowych, kominków i kaset w Europie.
Firma została założona w 1986 roku przez dzisiejszego prezesa Pana Gerharda Manfreda Rokossę.

W ciągu minionych 20 lat z małego zakładu ślusarskiego powstało przedsiębiorstwo o zasięgu międzynarodowym, przodujące na rynku w branży kominkowej. Załoga składająca się początkowo z 2 pracowników liczy obecnie ponad 600 osób.
W Melle znajduje się centrala wraz z zarządem, zakładem produkcyjnym i własnym działem rozwoju gdzie trwają ciągłe poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań, optymalizacji już istniejących produktów oraz prace nad maksymalnym wykorzystaniem energii cieplnej zawartej w drewnie i innych paliwach drewnopochodnych.
Spartherm dysponuje najnowocześniejszymi liniami produkcyjnymi i wytwarza według zasady “przedłużonej linii produkcyjnej”  – tzn. produkcja palenisk odbywa się w dwóch miejscach: w zakładzie macierzystym w Melle i od 1996 roku w Strzelcach Krajeńskich w drugim zakładzie produkcyjnym Spartherm.

gEpj0GH0sp_instytut_ognia_spartherm6

Otwarte w czerwcu 2011 roku Centrum w Gorzowie Wielkopolskim to nie tylko budynek na miarę XXI wieku ale przede wszystkim nowoczesna ekspozycja z olbrzymim zapleczem szkoleniowym. Warto również wspomnieć, że Spartherm to jedyna zagraniczna firma kominkowa, która tyle zainwestowała w rynek polski (zakład w Strzelcach Krajeńskich zatrudnia ponad 300 osób) i nadal planuje nowe inwestycje na tym rynku.

Cart