O firmie

EkoCentrum Spartherm w Krakowie jest głównym przedstawicielem firmy Spartherm Gmbh na południu Polski (od Łodzi w dół).

W krakowskim oddziale prowadzimy usługi w zakresie:

  • projektowania systemów energetycznych OZE
  • sprzedaż wkładów i części: Spartherm, Dru, Ebios
  • instalacje kominków w systemach zduńskich szamotowych lub z izolacji krzemianowo-wapniowych
  • instalacje pomp ciepła i klimatyzacji: Daikin, Mitsubishi, Gree
  • instalacje fotowoltaiki Solar BrukBet
  • sprzedaż i montaż buforów akumulacyjnych Noel
  • projektowanie instalacji kominkowej i kominów Poujoulat
  • sprzedaż i montaż spieków Laminam oraz usługi kamieniarskie
  • serwis: Spartherm, DRU, Ebios

Od niemal 30 lat staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów, wprowadzamy na rynek najnowsze produkty i techniki grzewcze, bierzemy udział w licznych szkoleniach oraz międzynarodowych targach. Organizujemy szkolenia dla naszych przedstawicieli. W naszym salonie mogą Państwo zobaczyć działające kominki oraz systemy pomp ciepła by przekonać się o pionierskiej jakości oferowanych przez nas produktów. Oferujemy również nowoczesne systemy pozyskiwania energii ze słońca marki Solar Bruk Bet  oraz instalacje pomp ciepła i klimatyzacji Daikin, Gree i Mitsubishi Electric.

Zapraszamy do naszego salonu który na powierzchni ponad 500m2 prezentuje Państwu najnowsze rozwiązania w powyższych technikach.

O firmie Spartherm:

Bez nazwy-3

Spartherm, Feuerungstechnik GmbH z Melle, należy do największych producentów palenisk kominkowych, kominków i kaset w Europie.
Firma została założona w 1986 roku przez dzisiejszego prezesa Pana Gerharda Manfreda Rokossę.

W ciągu minionych 20 lat z małego zakładu ślusarskiego powstało przedsiębiorstwo o zasięgu międzynarodowym, przodujące na rynku w branży kominkowej. Załoga składająca się początkowo z 2 pracowników liczy obecnie ponad 600 osób.
W Melle znajduje się centrala wraz z zarządem, zakładem produkcyjnym i własnym działem rozwoju gdzie trwają ciągłe poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań, optymalizacji już istniejących produktów oraz prace nad maksymalnym wykorzystaniem energii cieplnej zawartej w drewnie i innych paliwach drewnopochodnych.
Spartherm dysponuje najnowocześniejszymi liniami produkcyjnymi i wytwarza według zasady “przedłużonej linii produkcyjnej”  – tzn. produkcja palenisk odbywa się w dwóch miejscach: w zakładzie macierzystym w Melle i od 1996 roku w Strzelcach Krajeńskich w drugim zakładzie produkcyjnym Spartherm.

gEpj0GH0sp_instytut_ognia_spartherm6

Otwarte w czerwcu 2011 roku Centrum w Gorzowie Wielkopolskim to nie tylko budynek na miarę XXI wieku ale przede wszystkim nowoczesna ekspozycja z olbrzymim zapleczem szkoleniowym. Warto również wspomnieć, że Spartherm to jedyna zagraniczna firma kominkowa, która tyle zainwestowała w rynek polski (zakład w Strzelcach Krajeńskich zatrudnia ponad 300 osób) i nadal planuje nowe inwestycje na tym rynku.

Cart