Instrukcje montażu

Przyłącza powietrza oraz rekuperacje – wymogi dla wkładów Spartherm

Wraz z nakazem stosowania ekologicznych i ekonomicznych urządzeń w nowych domach nastała era rekuperacji które wpłynęły na instalacje w domach: wymagane są od 2019 roku zamknięte komory spalania. Urządzenia Spartherm i Dru spełniały te normy już 14 lat temu i w swojej ofercie mają nawet urządzenia do domów nawet pasywnych i określane są w katalogach jako wersja RLU. Wymagania Spartherm to doprowadzenie powietrza z zewnątrz budynku rurą okrągłą (nie prostokątną !) o przekroju fi 150mm. Wg prawa budowlanego w Polsce rury mogą być z ze stali nierdzewnej lub ocynku, uwaga: nie dopuszcza się do użycia palnych materiałów w instalacjach kominkowych.

Wymagania ciągu kominowego grawitacyjnego dla urządzeń Spartherm to 12-18 Pa. W przypadku innego ciągu kominów nasza firma sugeruje zastosowanie regulatora ciągu S-Kamatic.

Instalowanie rur do kominków ceramicznych winno być zrealizowane oryginalnym i właściwym adapterem do ceramiki by zapewnić szczelność przyłącza dymowego.

Przygotowanie fundamentu pod inwertery zewnętrzne pomp ciepła powietrza-woda

W związku z zewnętrznym urządzeniem inwerterowym instalowanym na lata warto przygotować solidną podstawę pod jednostkę zewnętrzną pompy ciepła o wymiarach minimum 70 x 50 cm na którym postawiony jest stelaż inwerterowy który spełnia funkcję podwyższenia urządzenia podczas działania by nie zostało zasypane śniegiem w zimie. Warto pamiętać że podwyższenie ma jeszcze rolę zrzutu wody na tyle wysoką by woda cieknąca z wymiennika nie zamarzła na urządzeniu. Uwaga: przy jednostkach zewnętrznych gromadzi w zimie gromadzi się dużo lodu a same jednostki mają w sobie zamontowane grzałki i samoczynnie odmrażają się i są odporne na trudne warunki z uwagą że nie są w stanie poradzić sobie ze źle zaplanowanymi instalacjami.

Cart