O firmie

EkoCentrum Spartherm w Krakowie jest głównym przedstawicielem firmy Spartherm Gmbh w Polsce (południe kraju od Łodzi w dół). Historia firmy zaczyna się od 1929 roku czyli od powstania Spółdzielni Kafel. Po przemianach ustrojowych jest to firma prowadząca profesjonalne usługi wykonawcze OZE – Odnawialne Źródła Energii.

W krakowskim oddziale prowadzimy usługi w zakresie:

  • projektowania systemów energetycznych OZE (ekologiczne Odnawialne Źródła Energii): kominki, pompy ciepła, fotowoltaika
  • sprzedaż, części i serwis: Spartherm, Dru, Ebios, Gree, Mitsubishi Electric
  • instalacje kominków w systemach zduńskich akumulacyjnych
  • instalacje pomp ciepła i klimatyzacji: Daikin, Mitsubishi Electric, Gree, Samsung
  • instalacje PV Bruk Bet Fotowoltaika, SMA, Huawei, BBECO, Kaco Siemens, Avrii, TW, Longi, Hyundai
  • projektowanie i montaż instalacji kominkowej i kominów Poujoulat
  • sprzedaż i montaż spieków Laminam, Florim, Dekton, Neolith oraz usługi kamieniarskie
  • produkcja kafli ceramicznych i pieców akumulacyjnych Royal Nosta
  • projektowanie i instalacja rekuperacji z centralami Daikin

O firmie

Od niemal 30 lat staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów, wprowadzamy na rynek najnowsze produkty i techniki energetyczne OZE, bierzemy udział w licznych szkoleniach oraz międzynarodowych targach. Organizujemy szkolenia dla naszych przedstawicieli. W naszym salonie mogą Państwo zobaczyć działające kominki Spartherm/DRU oraz systemy pomp ciepła by przekonać się o pionierskiej jakości oferowanych przez nas produktów Daikin i Mitsubishi Electric. Oferujemy również nowoczesne systemy pozyskiwania energii ze słońca marki Bruk Bet Fotowoltaika.

O firmie

Zapraszamy do naszego salonu który na powierzchni ponad 500m2 prezentuje Państwu najnowsze rozwiązania w powyższych technikach. Dysponujemy olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, zatrudniamy fachową kadrę i profesjonalistów.

O firmie Spartherm:

O firmie

Spartherm, Feuerungstechnik GmbH z Melle, należy do największych producentów palenisk kominkowych, kominków i kaset w Europie.
Firma została założona w 1986 roku przez dzisiejszego prezesa Pana Gerharda Manfreda Rokossę.

W ciągu minionych 40 lat z małego zakładu ślusarskiego powstało przedsiębiorstwo o zasięgu międzynarodowym, przodujące na rynku w branży kominkowej. Załoga składająca się początkowo z 2 pracowników liczy obecnie ponad 1600 osób.
W Melle znajduje się centrala wraz z zarządem, zakładem produkcyjnym i własnym działem rozwoju gdzie trwają ciągłe poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań, optymalizacji już istniejących produktów oraz prace nad maksymalnym wykorzystaniem energii cieplnej zawartej w drewnie i innych paliwach drewnopochodnych.
Spartherm dysponuje najnowocześniejszymi liniami produkcyjnymi i wytwarza według zasady “przedłużonej linii produkcyjnej”  – tzn. produkcja palenisk odbywa się w dwóch miejscach: w zakładzie macierzystym w Melle i od 1996 roku w Strzelcach Krajeńskich w drugim zakładzie produkcyjnym Spartherm.

O firmie

Spartherm w 2010 roku zainwestował też w farmy PV i od tego czasu firma poszerzała możliwości działania na polu OZE. Dzisiaj po latach doświadczeń posiadamy wiedzę na temat najlepszych systemów energetycznych dla ziemi i ich mieszkańców.

gEpj0GH0sp_instytut_ognia_spartherm6

Otwarte w czerwcu 2011 roku Centrum w Gorzowie Wielkopolskim to nie tylko budynek na miarę XXI wieku ale przede wszystkim nowoczesna ekspozycja z olbrzymim zapleczem szkoleniowym. Warto również wspomnieć, że Spartherm to jedyna zagraniczna firma kominkowa, która tyle zainwestowała w rynek polski (zakład w Strzelcach Krajeńskich zatrudnia ponad 300 osób) i nadal planuje nowe inwestycje na tym rynku.

O firmie

Dzisiaj Spartherm wyznacza kierunki i trendy na rynku światowym. Aktualnie powstaje kolejna wielka inwestycja strategiczna na naszej marki: Centrum Historyczne które będzie największą kolepką wiedzy techniki OZE oraz będzie przyciągać i łączyć ludzi z całego świata.

Cart