Kominki bio Spartherm Ebios-Fire

Biokominki Spartherm Ebios-Fire to jakość, indywidualność i estetyka. Wszystkie modele z tej linii produktów pracują na bioetanol. Dzięki takiemu rozwiązaniu można rozkoszować się kulturą palenia we własnym domu bez podłączenia do komina.

„DETAILS ARE NOT DETAILS – THEY MAKE THE DESIGN „
CHARLES EAMES

Detale, to właśnie one sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru.

Dla kogo są stworzone kominki bio Ebios Fire?

Dla wszystkich! Nasze biokominki nie potrzebują komina, nie potrzebują miejsca do składowania drewna, czy podłączenia gazu, wystarczy zaledwie kawałek przestrzeni by stworzyć niesamowity nastrój.

Czym zasilane są kominki typu bio, jak działa bio paliwo

Bio kominki ebios-fire są opalane wyłącznie bioetanolem – w skrócie „etanolem”.

Jako odnawialne źródło energii, wytwarzane przez fermentację cukrowych i skrobiowych składników roślinnych produktów ubocznych — głównie trzciny cukrowej, zbóż, a nawet siana — bioetanol zapewnia neutralny bilans środowiskowy. Spalanie bioetanolu powoduje wytwarzanie nie tylko ciepła, ale także pary wodnej i dwutlenku węgla, dzięki czemu użytkowanie biokominków nie powoduje powstawania złogów sadzy ani uciążliwych zapachów.

Z tego względu możliwa jest rezygnacja ze stosowania przyłącza kominkowego i odciągu dymu. Bioetanol, który jest alkoholem, zaczyna parować już w temperaturze 17°C. Powstające opary są cięższe od powietrza i dlatego pozostają na powierzchni płynnego bioetanolu. W efekcie spalaniu ulega tylko bioetanol w postaci gazowej, a nie płynnej.

Czym różnią się biokominki firmy Spartherm od kominków bio dostępnych w supermarketach?

  1. Zdecydowanie jakością wykonania! Wszystkie modele kominków ebios-fire są wytwarzane w naszych dwóch supernowoczesnych zakładach produkcyjnych, których park maszynowy obejmuje roboty spawające, piły laserowe i linie do malowania proszkowego. Nasi przeszkoleni pracownicy nadają każdemu kominkowi ebios-fire ostatni szlif ręcznie przed końcowym odbiorem technicznym.
  2. Bezpieczeństwem. Kombinacja ludzi i paliwa płynnego może być niebezpieczna, dlatego w produktach ebios-fire wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownika oraz intuicyjną obsługę. Wszystkie produkty ebios-fire starannie testujemy w naszym laboratorium (spalanie bio paliwa, płomień oraz odporność materiałów). Większość palników i kominków ebios-fire jest certyfikowana przez TÜV (instytut kontroli technicznej). Wszystkie produkty ebios-fire są szczegółowo sprawdzane oraz starannie zapakowane. Symbole bezpieczeństwa umieszczone na palnikach zapewniają bezpieczną obsługę urządzenia. Dołączona do zestawu instrukcja obsługi, zawiera ważne informacje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji urządzenia oraz wymagania dotyczące stosowanego bioetanolu.
  3. Zastosowaniem. W ścisłej współpracy z planistami, architektami wnętrz i projektantami eksperci ebios-fire firmy Spartherm wprowadzają dostosowane do indywidualnych potrzeb kominki na bioetanol do luksusowych projektów budowlanych, domów prywatnych, pałaców, biur, hoteli i kurortów wellness.
  4. Oznacza to, że nasze biokominki mogą być stosowane dosłownie w każdym wnętrzu : kuchni, łazience, sypialni, biurze czy salonie.
  5. Designem. Jesteśmy firmą która wielokrotnie była nagradzana nagrodą Plus X Award za wysoką jakość połączoną z najlepszym Designem.
  6. Wyborem. Szeroka gama produktów to nie wszystko ! Oferujemy dodatkowo produkty z palnikiem knotowym oraz automatycznym ! Palnik automatyczny sterowany jest za pomocą pilota sterowanego falami radiowymi.

Biokominki ebios-fire można zawiesić na ścianie, położyć np. na stole, postawić na ziemi czy wbudować w ścianę ! Dzięki temu przy przeprowadzce biokominek możemy zabrać ze sobą!

Kolekcja kominków bio ebios fire DESIGN COLLECTION:

kominek bio design colection

 

Biokominek model: Elipse Z – wyróżniony nagrodą Plus X Award model Elipse Z zapewnia widok na fascynujący kształt płomienia z każdego kąta.

iokominek model: Elipse Wall

Biokominek model: Elipse Wall – Dzięki swojej owalnej obudowie i prostokątnemu panelowi ściennemu z odbijają- cego światło czarnego szkła ebios-fire model Elipse Wall w atrakcyjny sposób łączy w sobie funkcjonalność z elegancją.

kolekcja ebios-fire kominki bio

Stylowe, klasyczne formy linearne — i najlepsze dostosowanie do mniejszych pomieszczeń: model Quadra Wall jest jednym z najbardziej kompaktowych modeli z kolekcji ebios-fire Design Collection.

kominek bio

Model ebios-fire Elipse Case w doskonały sposób łączy w swoich wyraźnych opływowych liniach funkcjonalność ze stylowym wzornictwem. W chromowanych ściankach bocznych obudowy odbija się otoczenie, co nadaje modelowi Elipse Case nowoczesny wygląd.

Kolekcja kominków bio ebios fire STANDARD:

kominek bio kolekcja standard

Biokominek model Oxford, jako jeden z najlepiej sprzedających się modeli z kolekcji ebios-fire, ujmuje elegancką prostolinijnością, która doskonale pasuje do każdego nowoczesnego otoczenia. Dzięki stylowości i wyrafinowaniu modele Oxford oferują maksymalną przyjazność dla użytkownika i komfort przy minimalnym nakładzie prac montażowych.

Biokominek model : Tower

Biokominek model : Tower, nagrodzony w 2014 roku nagrodą Plus X Award za najlepszy produkt, wysoką jakość i design.

kominki na bio paliwo

Jako doskonałe uzupełnienie współczesnego stylu życia modele ścienne ebios-fire Cambridge nadają się do zastosowania w pomieszczeniach prywatnych i komercyjnych, takich jak bary czy restauracje. Dzięki palnikom o rozmiarze 400 mm i 600 mm mogą być także używane w małych i średnich pomieszczeniach.

Aby zapoznać się z pełną ofertą naszych produktów zapraszamy TUTAJ:

Katalogi produktów w ofercie Spartherm lub zapraszamy do salonu na ul.Balickiej 214 w Krakowie, gdzie znajduje się wystawa biokominków ebios-fire – zapraszamy do obejrzenia i przetestowania!

Cart