ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII to przyszłość energetyczna domów.

Jesteśmy firmą która w dzisiejszej strukturze istnieje od 1992 roku ale korzenie naszej działalności zaczynają się od 1926 roku kiedy pojawiła się inicjatywa powstania SPÓŁDZIELNI KAFEL. 

Tutaj w Krakowie na ul. Balickiej 214 od 100 lat powstająhistoryczne kafle ceramiczne, tutaj jest siedziba firmy Spartherm Polska, tutaj mamy salon, ekspozycję oraz magazyn. Zajmujemy się profesjonalnymi usługami instalacyjnymi Odnawialnych Źródeł Energii czyli systemów kominkowych na biomasę spełniającymi założenia EcoDesign, pompami ciepła wyłącznie na najnowszych czynnikach R32 i najlepszych śwatowych producentów, fotowoltaiką i podkreślamy że czujemy się ekspertami w tych tematach. Posiadamy uprawnienia elektryczne oraz gazowe. Oczywiście oferujemy też rozwiązania systemów na gaz ziemny oraz propan butan. Posiadamy w ofercie również palniki na bioetanol. Zatem nasze pole działań skupia się w szerokim spektrum systemów energetycznych dla domów i mieszkań ale ze szczególną jedną nadrzędną zasadą: urządzenia i rozwiązania mają spełniać założenia najwyższej jakości co nie jest dzisiaj prostym tematem wobec olbrzymiej ilości konkurencji oraz marketingowej bitwy o klienta. W dzisiejszych czasach wiele tych “broszurowych” informacji może wprowadzać w błąd przyszłych nabywców, my pełnimy rolę ekspertów i doradców w temacie ponieważ mamy olbrzymie doświadczenie i wiedzę na temat światowej oferty produktów oraz staramy się zachować obiektywną ocenę jakości dostępnych urządzeń na podstawie doświadczeń i wiedzy. Zawsze podkreślamy że teoretycznie możemy załatwić każdy produkt produkcji światowej bo dostęp do wszystkiego jest powszechny, ale nie chcemy tracić na opinii oraz wypracowanej marce na jaką pracowaliśmy latami. Naszym priorytetem jest też wpływanie pozytywnie na otoczenie dbając o środowisko proponując najbardziej sensowne, bezawaryjne i długotrwałe rozwiązania jakie stworzono na ziemi. Oprócz sprawdzonych tematów technicznych jest jeszcze aspekt wymogów prawnych które są wyznaczane przez władze (w naszym przypadku wobec podpisanych umów wiodące prawa w naszym kraju teraz pochodzą z Unii Europejskiej). 

Aktualne najważniejsze prawa energetyczne:

  • EcoDesign/Ekoprojekt

  • wymogi czynników fluorowanych F-GAZÓW

  • recykling

W aktualnych czasach mamy bardzo skomplikowane tematy z prawem budowlanym i energetycznym i tendencje nie są klarowne ale wiemy że warto organizować się energetycznie Odnawialnymi Źródłami Energii. Do dyspozycji dla Ciebie mamy:

  • kominki na drewno – najbardziej ekologiczne zjawisko na ziemii działające perfekcyjnie i ekologicznie przy użyciu wkładów o wysokiej sprawności, z zaprojektowanymi systemami spalania, nie wymagającymi elektryczności i będącymi niezależnym i zabezpieczającym źródłem energii dla domów w przypadku zaników energii elektrycznej, jest to zdrowe i atrakcyjne źródło energii ale urządzenia muszą mieć certyfikację spełnienia założeń EcoDesign które są bardzo restrykcyjne, paliwo czyli drewno musi spełniać normę wilgotności poniżej 20%. Prawo EcoDesign jest w mocy prawa od 2022 roku i nie dopuszcza działania tzw “kopcióchów” czyli wkładów na drewno nie spełniające norm  

  • pompy ciepła to urządzenie elektryczne do wytwarzania ciepłej wody do ogrzewania domu i wody użytkowej, stosujemy systemy na czynniku R32 co jest najnowszym i najbardziej skutecznym środkiem chemicznym do produkcji ciepłej wody ponieważ to właśnie ta chemia powoduje najmniejsze zuzycie energii do organizowania ciepła w układzie tej maszyny, urządzenia te mają sens gdy są bezawaryjne oraz pracują stabilnie w niskich i regionalnych temperaturach zimowych, mają zadanie produkować ciepłą wodę użytkową i centralnego ogrzewania, wskazane i polecdany systemy grzewcze budynków to ogrzewania podłogowe ponieważ w zastosowaniu takich rozwiązań są one najbardziej oszczędnymi źródłami energii,  najbardziej profesjonalne urządzenia pochodzą z serii SPLITÓW gdzie mamy bardzo wysoką sprawność, bezpieczeństwo instalacji oraz bardzo mało czynnika w urządzeniu (dotyczy urządzeń z naszej oferty ponieważ na rynku spotkać można kontrowersyjne rozwiązania), dostępne są również inne rozwiązania znwane MONOBLOK co oznacza że konstrukcja pompy jest zorganizowana w taki sposób że podgrzewanie wody instlacji domu odbywa się na zewnątrz budynku i naszym zdaniem zabezpieczenia przeciwoblodzeniowe są najsłabszym ogniwem takich instalacji i  bardzo łatwo mogą spowodować awarię systemu C.O. oraz C.W.U., warto wiedzieć że klimatyzacja jest też systemem pompy ciepła w wersji oddawania mocy grzewczej lub chłodzącej na powietrze.

  • fotowoltaika to systemy odzysku energii ze słońca na poczet produkcji energii elektrycznej, są to rozwiązania które mają wielki sens ale nie działają efektywnie w czasie pochmurnych dni (które szczególnie występują w zimie kiedy potrzebujemy tej energii najwięcej) oraz nie działają w nocy, fotowoltaika może świetnie tworzyć zespół energetyczny z pompą ciepła ponieważ w rezultacie może dawać bezkosztowy system energetyczny domu pod pewnymi warunkami np: stosując magazyny energii które dają możliwość oddawania zgromadzonego prądu np. w nocy. Oferujemy panele które są opomiarowane i prześwietlone laboratoryjnie na produkcji w Tarnowie (POLSKA) co czyni je beszkonklurencyjną ofertą wobec konkurencji (panele sprowadzane z azji nie gwarantują żadnej pewności pełnej sprawności a wręcz transport morski, przeładunki i wstrząsy komunikacyjne powodują uszkodzenia i mikropęknięcia cel krzemowych których nie da się sprawdzić zwykłym miernikiem, opomiarowaniem na instalalcji klienta ani termowizyjnym badaniem), oferowane falowniki z najwyższej półki jakościowej marki SMA i KACO niemiecka produkcja z pełnym bezpieczeństwem energetycznym lub średniej klasy doskonały nowoczesny falownik Huawei, cała oprawa instalacji jest realizowana na europejskich komponentach by dać najbezpieczniejszy produkt jaki może powstać dla klienta.   

  • solary to system odzysku energii do czynnika na potrzeby przechowywania go dla wody użytkowej 

NIEODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII:

  • systemy kominków gazowych to oferta spełniająca wymagania bezobługowej możliwości ogrzewania i widoku ognia do złudzenia przypominającego prawdziwy ogiewń z drewna, oferujemy paleniska na gaz ziemny lub propan-butan, można zbudowac kominek niemal wszędzie dzięki nowoczesnym stalowym kominom POUOJULAT.
  • biokominki czyli paliwo typu etanol to oferta skierowa do tych klientów którzy nie mają dostępu do komina ale chcą mieć żywy ogień w domu lub na tarasie, idealne, proste, bezpieczne i eksluzyne rozwiązanie.

 

Cart