Wyobraź sobie, że ciepła woda w Twoim domu pochodzi z kominka !

Dlaczego nie wykorzystać ciepła pochodzącego z kominka do podgrzania wody? Dzięki kominkom z płaszczem wodnym możemy w pełni wykorzystać ich potencjał i rozwiązać dwa podstawowe problemy związane z użytkowaniem kominka:

  1. Maksymalnie odzyskać ciepło ze spalin
  2. Wytworzone ciepło doprowadzić do wszystkich pomieszczeń które chcemy ogrzać

Optymalizacja procesu spalania (sprawność układów rzędu 86% przy “przerzucie” na układ wodny nawet do 80% wytworzonego ciepła) pozwala nam na: eksploatacje kominka z czystą szybą przy wielokrotnym paleniu oraz ogrzanie całego domu.

Rozwiązanie to stabilizuje nam rozkład temperatury w danym czasie we wszystkich pomieszczeniach gdzie mamy grzejniki c.o . Zaś zbiornik buforowy , który akumuluje nadmiar ciepła pozwala nam na wielogodzinne ogrzewanie mieszkania po zakończeniu palenia w kominku. Rozwiązanie powyższe umożliwia również: ogrzewanie wody użytkowej, podłączenie się do ogrzewania podłogowego czy nawet ogrzewania wody w basenie.

Chcesz ogrzać cały dom i mieć komfort wielogodzinnego ogrzewania wszystkich pomieszczeń przeanalizuj możliwość budowy kominka z zastosowaniem wkładu grzewczego z płaszczem wodnym. Aktualne rozwiązania pozwalają na ogrzanie mieszkania powyżej 300m2.

xxl2

Zapraszamy do naszego salonu, aby jeszcze dziś przetestować kominek z płaszczem wodnym na naszym układzie demonstracyjnym !

 

Kompendium wiedzy o wkładach H2O (.pdf)

img-17_neu

Cart