Piece kaflowe

PIECE KAFLOWE W KRAKOWIE

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ – to najbardziej trafne określenie dotyczące kominków kaflowo-szamotowych z wkładami grzewczymu niemieckiej firmy SPARTHERM. Bogata oferta kafli w zakresie wzornictwa i kolorystyki umożliwia połączenie ekonomii z tradycją i nowoczesnością.

Możliwość akumulacji ciepła przez obudowę pieca kaflowego pozwala na eksploatację kominka jako pieco-kominka stabilizującego nam rozkład temperatury w czasie w ogrzanym pomieszczeniu.

Możliwość kształtowania bryły pieca z wykorzystaniem różnorodnej formy i kolorystyki kafli pozwala na powstanie jedynych w swoim rodzaju niesamowitych kompozycji kominkowych, doskonale komponujących się zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych jak i tradycyjnych.

Piece kaflowe w salonie

PIECE KAFLOWE – rys historyczny

Dokładnie w miejscu naszej firmy znajdowała się kiedyś znana krakowska Firma KAFEL – pod wystawową częścią naszego salonu znajduje się do dnia dzisiejszego kaflarnia w której wypalane są kafle.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że do dnia dzisiejszego wykorzystujemy tradycyjną metodę firmy KAFEL podczas produkcji pieców kaflowych, bazującej na ceramicznej masie plastycznej.

Piece kaflowe produkcja

W stosunku do powszechnej dziś technologii odlewania kafli z masy „lejnej” produkcja z masy plastycznej daje nam większe możliwości w zakresie odtwarzania kafli historycznych .

Bazując na tej metodzie odtworzyliśmy kilkadziesiąt pieców historycznych o nazwie „ROYAL NOSTA”. Te unikatowe piece do dziś zachwycają każdego a w szczególności posiadaczy pałaców, dworów, historycznych kamienic czy nawet zamków.

Piece kaflowe Royal Nosta

bez wątpienia wpisują się w tradycyjne bogactwo kulturowe z nowym wyrazem ponieważ w miejsce tradycyjnego paleniska został wkomponowany extra robiony dla każdego pieca nowoczesny wkład grzewczy z serii produktów firmy Spartherm.

Piękno bryły pieca z bogatym wzornictwem kafli i znakomitą wizją ognia to obraz ,który zostaje w pamięci, każdego kto na własne oczy zobaczył realizację Royal Nosta.

Piec kaflowy ROYAL NOSTA

Wszystkie ROYAL NOSTA mają jedną wspólną cechę: każdy jest indywidualny i dlatego zawsze jest wyjątkowym dziełem sztuki. Każdy piec kaflowy jest starannie opracowany przez doświadczonych mistrzów rzemiosła z wielkim wyczuciem historii sztuki. ROYAL NOSTA wyróżnia się w każdym szczególe wyjątkowym i doskonałym wykonaniem: dlatego ROYAL NOSTA jest synonimem królewskiej, nostalgicznej pieczy kaflowej.

Chcesz więcej inspiracji? Zapraszamy do jednego z naszych oddziałów gdzie znajdziesz więcej pieców kaflowych.

Cart