Jak wybrać wkład kominkowy?

Wkład kominkowy to najważniejszy element kominka. Bez niego ogrzanie pomieszczeń byłoby praktycznie niemożliwe. Co więcej, to właśnie te produkty wpływają na to, jak prezentuje się palenisko. Warto więc poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniego wariantu, tym bardziej że obecnie dostępnych jest wiele różnych propozycji. Na co zwrócić szczególną uwagę w czasie zakupów?

Parametry, o których trzeba pamiętać podczas zakupu wkładu kominkowego

Ważny jest dobór odpowiedniej mocy wkładu kominkowego, szczególnie jeżeli zależy nam na tym, aby to kominek odpowiadał za ogrzanie danego pomieszczenia. Za duża spowoduje, że we wnętrzu będzie zbyt ciepło, z kolei zbyt mała sprawi, że zaczniemy w danym miejscu marznąć, pomimo używania kominka. Ważne jest także to, z czego został wykonany wybrany produkt. Najczęściej mamy do wyboru żeliwne lub stalowe wkłady kominkowe. Pierwsze są masywne i dłużej oddają ciepło, co pozwala ogrzewać pomieszczenie nawet po ich wygaszeniu. Doskonale zdadzą egzamin jako główne źródło ciepła w domu.

Z kolei wkłady wykonane ze stali doceniamy za to, że szybko się nagrzewają. Ciekawą propozycją są warianty na gaz — te nie wymagają czyszczenia, ponieważ nie trzeba wkładać do nich opału. Osoby, którym zależy głównie na wrażeniach estetycznych, nierzadko decydują się też na elektryczne wkłady kominkowe.

Czy wygląd wkładu kominkowego jest ważny?

Nie można zapominać o tym, że zarówno funkcjonalność, jak i wygląd wkładu kominkowego są istotne. Jeżeli chcemy w danym pomieszczeniu stworzyć przytulną atmosferę, postawmy na produkt z wieloma przeszkleniami, co pozwoli nam na obserwację płomieni. Warto także pamiętać, że mamy do wyboru warianty minimalistyczne oraz opcje zdobione, które świetnie prezentują się w wyszukanych wnętrzach.

Cart